Vino za poplavljenu Bosnu

vinoŽupnici broćanskog dekanata (Čerin, Čitluk, Gradina, Gradnići, Kruševo, Međugorje, Tepčići – Ploče) na sastanku održanom 20. 11. 2014. na Gradini dogovorili su se da ove godine u došaću organiziramo sakupljanje vina za župe poplavljene Bosne. Određeno je da sakupljanje vina bude u subotu 13. prosinca, a prijevoz u Bosnu 15. prosinca.

U akciji sakupljanja vina, a poneki su donijeli i rakije u Kruševu je sakupljeno: 630 litara vina i 56 litara rakije loze. Želja nam je bilo da za Božić, s onim što imamo, počastimo barem neka od domaćinstava poplavljene Bosne.

U svibnju ove godine, dok su župe Posavine, tuzlanskog kraja i drugih krajeva Bosne bile pod vodom,  župa Kruševo je u dva navrata poslala pomoć. Prvi puta u župe šamačkog dekanata, a drugi puta u župu Živinice. Tako je bilo i ovaj puta jedan veći dio vina je otjeran u župe šamačkog dekanata, a drugi dio u župu Živinice.

Svim župljanima Kruševa koji su se uključili u akciju hvala.