Mise o Svisvetim i Dušnom danu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA– Krivodol, misa je bila u 10.00 sati.

• Misu predslavio don Ljubo Planinić.
  • Misno slavlje pomogli organizirati:
  •    župni vijećnici i prakaraturi: Ilija Pušić, Marko Marijanović. Željko Marijanović,
  •    ministranti: David Pušić, Josip Pušić, Mile Marijanović i Zvonimir Smiljanić,
  •    Čitači: Matteo Marijanović i Ivana Šetka,
  •    redari za auta: Ante Marijanović, Mate Vidačak, Jakov Mandić,
  •    fotografirao: Ante Marijanović.

– Sretnice, misa je bila u 12,00 sati.

• Misu predslavio don Drago Bevanda, župnik u Strugama.
  • Misno slavlje pomagali organizirati:
  •    Župni vijećnici i prakaraturi: Lovre Kordić, Tadija Kordić i Franjo Kordić,
  •    Ministranti: Lovre Kordić, Marko Rozić, Karlo Zovko i Franjo Rozić,
  •    Čitači: Franjo Bevanda i Marija Vranić.

– Sajmište, misa je bila u 15,00 sati.

• Misu predslavio don Ljubo Planinić,
  • Misno slavlje pomagali organizirati:
  •    Župni vijećnici i prakaraturi: Gojko Mandić, Drago Vidačak, Danko Vidačak i          Ante Mandić,
  •    Ministranti: Domagoj Čule, Stanisalv Puce, Karlo Vidačak, i Stjepan Gabrić,
  •    Čitači: Franjo Čule i Tea Čule.

Na misama po grobljima sakupio se brojni narod. Nitko narod nije prebrojavao, ali popunjenost po grobljima se primjećivala. Brojnost se primijetila na Sajmištu, trebalo je pola sata da se s autima „odčepi“ na izlazu kod Doma. Brojnosti naroda u misama po grobljima je svake godine običajna, ali ove godine je naglašena, tomu je svakako doprinijelo i lijepo, sunčano vrijeme.

Održavanje grobalja se primijetila. Sva tri groblja su dobro očišćena. Posebno mi je bilo drago vidjeti da su se za ovu godinu bolje organizirali ukopnici na sajmiškom groblju te su u nekoliko navrata organizirano nastupili u čišćenju groblja.

Na krivodolskom groblju više godina ima određena i izabrana od ukopnika skupina koja organizirano vodi održavanje groblja i parkinga ispred groblja. Uvijek je potrebo one koji predvode bilo koje akcije podržavati, a u nedostacima ispravljati u kulturnom pristupu i dobrom savjetu.

Sretničko groblje je lakše održavati, ali se ne smije zapuštati nego se treba redovito održavati.

Parking ispred grobalja je prostor koji je bitan. Danas rijetko tko dođe do groblja pješke, većina nas dođe autima. Taj prostor treba održavati, i čuvati. Ne smije se ni od koga s bilo kakvim umicanjem prostor parkinga smanjivati.