Župni oglasi – 25.4.2021.

Svibanj: U subotu započinje svibanj, mjesec posvećen BD Mariji. Preporučujem da se u kućama napravi oltarić posvećene BD Mariji. To se čini na slijedeći način: stavi se stolić na prikladno mjesto. Stolić se ukrasi stolnjakom. Na njega se postavi slika ili kip BD Marije. Pored slike ili kipa stavi se svijeća koja se pali za vrijeme molitve na čast BD Mariji. Bilo bi lijepo Gospin kip ili sliku u tijeku svibnja kititi cvijećem.

Sveti Marko: Danas je po kalendaru sv. Marko. Svima koji imaju imendan, čestitam.

Vjeronauk kod crkve: Vjeronauka kod crkve imat ćemo s prvopričesnicima u utorak i petak iza nastave u školi.

Bile: u subotu, prvog svibnja Misa na Bilima bit će u 12,00 sati. Misno slavlje predslavit će fra Mića Stojić. Za vrijeme Mise bit će blagoslov zvona.

Ženidbeni oglasi: Ženi se Željko Tomić sin Ivin i Marinke r. Margeta s Krivodola i uzima Ivanu Rajič kćer Zoranovu i Anite r. Šimunović iz Rožata, dubrovačka biskupija. Vjenčanje predviđeno 2. svibnja u 14,00 sati. Mladencima neka Bog blagoslovi brak.

Čišćenje crkve: Ljerka Kordić, Zdravko Vranić, Jure Marić