Pomoć poplavljenoj Bosne

poplave - velikaCaritas Bosne i Hercegovine skupa s Caritasima u Mostaru, Sarajevu i Banjaluci pokrenuo je akciju prikupljanja novčanih i materijalnih sredstava i pomoći poplavljenima u kriznim područjima u Bosni i Hercegovini.

• Novčana sredstva možete uplatiti na žiro-račun Caritasa BK BiH
  • 338 690 221 206 2902
  • kod UniCredit banke d.d. Sarajevo.
  • Novčana pomoć preko poziva na telefon:
  • BH – Telekom 090 292 064 (3 KM po pozivu)
  • HT – Eronet 092 890 892 (2 KM po pozivu

Materijalna pomoć:

• voda,
  • konzervirana i druga nekvarljiva hrana,
  • higijenski artikli,
  • vreće za spavanje,
  • jakne, čizme,
  • svijeće
  • baterije

prikuplja se u Župnom Caritasu u Kruševu u utorak i srijedu od 15 do 19 sati. Sakupljeno ćemo u četvrtak ujutro iz sviju župa broćanskog dekanata prevesti u Mostar u Caritas, a Caritas iz Mostara proslijedit će našu pomoć u sarajevski i banjalučki Caritas.

Pomoć u molitvi:

Molitva za postradale u poplavama: Svemogući vječni Bože, Ti nas tješiš  u svakoj našoj nevolji da bismo I mi sve koji su u nevolji mogli tješiti. Molimo te olakšaj patnje svim nastradalima u poplavama širom naše zemlje, ispuni naša srca božanskom ljubavlju kako bismo pomogli braći i sestrama u nevolji. Po Kristu Gospodinu našem, Amen!