Župni oglasi – 8.4.2018.

župni oglasi - istaknutaVjeronauk kod crkve:

• Drugi, treći i peti: četvrtak iza nastave u školi
  • Šesti i sedmi: četvrtak iza nastave u školi
  • Osmi: utorak iza nastave u školi
  • Krizmanici u subotu u 10,00 sati
  • Prvopričesnici u petak iza nastave u školi

Ispit krizmanika: U utorak, trećeg travnja, u 18,00 sati bio je ispit krizmanika. Krizmanike je ispitivao generalni vikar don Željko Majić. Ispitivanje krizmanika uvijek je lutrija. Netko tko je dobro učio, kad odgovara na ispitu pokaže se da manje zna, a drugi koji kroz godinu manje uči na ispitu pokaže snalažljivost i intuitivnosti pa bolje odgovori. Ovaj puta, u sitnicama bilo je i takvih slučajeva, ali u biti krizmanici su pokazali opće znanje.

Krizmanike za krizmu i za ispit pripremale su Antonija Džeba i Davorka Puce. Antoniji i Davorki hvala. Ostaje nam da se krizmanici pripreme za ceremonije krizme koja će biti u subotu, 28. travnja u 16,00 sati. Krizmu će imati biskup Ratko Perić.

Pjevanje zbora „Ilijini anđeli“ ili školskog zbora:

• utorak iza nastave u školi od drugog do petog razreda
  • u petak iza nastave u školi od šestog do devetog razreda

Za klupe: Od posljednjeg čitanja (5.11.2017.) za klupe su dali:

• Tereza Bevanda ud. Mije,
  • Jozo Rozić Franjin,
  • Franjo Božić Danin,
  • Zvonko Rozić,
  • Jure Marić Andrijin,
  • Ilija Rozić Ivanov,
  • Nidža Vidačak Ivanov,
  • Slavko Brkić Vinkov

Spomenik biskupu Čuli: Najavljena je za Božić izgradnja spomenika biskupu Čuli. Ovim pozivam i sva domaćinstva da se uključe u izgradnju spomenika. Za spomenik ćemo davati pedeset maraka i više.

Ženidbeni oglasi: Ženi se Boris Čule sin Ivanov i Milke r. Ljubić iz Čula i uzima Slađanu Komadina kćer Ivanovu i Mare r. Rogić iz Cima. Vjenčanje predviđeno 14. travnja

Pokojnici: U prošlom tjednu opremljena sv. sakramentima umrla je Janja Džeba za nju ćemo se pomoliti.

Čišćenje crkve: Josip Pušić, Vjeko Pušić, Ilija Pušić