Župni oglasi – 17.12.2017.

župni oglasi - istaknutaBadnji dan: Slijedeća nedjelja je četvrta nedjelja došašća i Badnji dan. Mise će biti prema redovitom nedjeljnom rasporedu, a na večer nemojte zaboraviti unositi badnjake.

Misa ponoćka: Prošle godine bilo je pristojno bez bacanja petarda u crkveno dvorište. I ove godine ispod Šimunove ograde ogradit ćemo prostor pa tko želi bacati petarde neka ih baca u ograđeni prostor, svakako ne u crkveno dvorište i tamo gdje se narod nalazi.

Koncert: U ponedjeljak, 18. prosinca imat ćemo koncert polaznika Glazbenog odjela. Koncert će biti u župnoj dvorani u 19,00 sati.

Koncert u Kosači: U petak, 22. prosinca bit će u Kosači Božićni koncert. U programu je planiran nastup „Tamburaškog orkestra Mostar“.

Tamburaški orkestar Mostara: Ove jeseni organiziran je „Tamburaški orkestar Mostar“. U njegovu sastavu su tamburaši iz Bijelog Polja, Bune, Cima – Illića i Kruševa. Već duže vrijeme tamburaši se pripremaju za nastup u Kosači. Nadam se da će se i Kruševljani odazvati koncertu.

Vjeronauk kod crkve: S vjeronaukom kod crkve prestajemo do iza božićnih dana.

Pjevanje u školi: Pjevanje u školi imat ćemo u utorak s pjevačima od drugog do petog razreda. U petak su skraćeni sati u školi i školska priredba povodom Božića, zbog toga od šestog do devetog razreda pjevanje nećemo imati. Planiramo s dječjim zborom na Misnim slavljima nastupiti u siječnju.

Raspored pjevača u Božićnom vremenu: Napravili smo raspored pjevača u Božićnom vremenu. Molio bih pjevače da se pridržavaju rasporeda. Raspored možete naći na portalu.

• Božić – Ponoćka: „Gospa Karmelska“
  • Božić – Rana Misa: „Prorok Ilija“
  • Božić – Pučka Misa: „Horeb“
  • Sv. Stjepan: „Gospa Karmelska“
  • Sv. Ivan: „Gospa Karmelska“
  • Mladenci: „Horeb“
  • Sv. Obitelj – Rana Misa: „Prorok Ilija“
  • Sv. Obitelj – Pučka Misa: Tamburaši „Brist“ i zbor „Fontes“
  • Nova Godina: „Prorok Ilija“
  • Tri Kralja: „Horeb“
  • Nedjelja Kristova Krštenja – Rana Misa: „Prorok Ilija“
  • Nedjelja Kristova Krštenja – Pučka Misa: „Gospa Karmelska“

Pokojnici: U Australiji, u Melbournu umro je Andrija Ćorić. Pokop će bit na Sajmištu. O prijevozu tijela pok. Andrije, o danu i satnici pokopa bit ćete obaviješteni.

Pokojnici: U prošlom tjednu umrli su opremljeni sv. sakramentima Jozo Vidačak i Franjo Marić. Za njih ćemo se pomoliti.