Dekanat – susret osoba s duhovnim zvanjem

Susret duhovnih zvanja - istaknutaVeć je osam godina kako se osobe s duhovnim zvanjem s područja broćanskog dekanata sakupljaju na dogovorenom mjestu u dekanatu.

Kad smo se prije desetak godina dogovarali o vremenskom razdoblju u koje bi bilo najbolje organizirati susret, rekli smo da je najobjektivnije vrijeme između Ilindana i sv. Jakova. To je vrijeme kad je najveći broj osoba na godišnjim odmorima Posebno oni koji su izvan Hercegovine.

Prošle godine na susretu u Gradnićima dogovorili smo se da ćemo se ove godine sastati u Međugorju, u samostanu časnih sestara u Miletini. Oko stotinjak osoba koje su u službi institucionalne Crkve podrijetlom iz Brotnja sakupi nas se na susretu oko dvije trećine. Drugi ne mogu sudjelovati zbor različitih razloga. Najčešći razlozi su daljina.

Radujem se susretu u petak, 22. srpnja u 10.00 sati u Miletini.