Vino za “Božić u Bosni”

I ove godine na dekanatskom susretu održanom na Tepčićima 24. studenoga dogovorili su se svećenici dekanata da se sakuplja vino za „Božić u Bosni“. Svi su se župnici i sve župe odazvale. Vino je sakupljano 12. i 13. prosinca i određeno je da se daruje jednom od dekanata u Bosni. Kako su kruševski tamburaši i pjevači bili gosti povodom „Dan prijatelja“ u Travničkom sjemeništu 28. i 29. studenoga iznijeli smo rektoru sjemeništa don Željko Mariću odluku da ćemo rečenoga datuma sakupljati vino, te da ne bi imali ništa protiv da sakupljeno vino on i ekonom sjemeništa don Damjan Soldo rasporede potrebnima u travničkom kraju i onima koji kroz godinu iz okolnog kraja učine ljubav sjemeništu i sjemeništarcima. Vino smo sakupljali i sakupili 81 „demižonku“ tj. 410 litara. Bilo je osoba koje su donosile po pet litara, ali bilo je i onih koji su donosili po deset litara. Jedan dio svoju donaciju popratili su imenom i prezimenom te brojem mobitela, a drugi nisu stavljali nikakva znaka na bidonima. U akciji sakupljanja odazvalo se sedamdeset domaćinstava ili sedamdeset osoba.

Istim pravcem doniranja vina pridružile su se župe Tepčići – Ploče i župa Gradina.

U ponedjeljak, 15. prosinca došao je domar sjemeništa i vino s kombijem pretjerao u Travnik u sjemenište.

Svima onima koji su se odazvali našoj božićnoj akciji u ime sjemeništa te u ime župnog ureda hvala. Neka bude svima: „Na dobro došao Božić i sveto porođenje Isusovo“. Nadamo se da će se u molitvi dogoditi povezanost između onih koji su donirali i onih koji su dobili. Neka bude sve na veću slavu Božju. Onima koji su donirali hvala, a onima koji će dobiti živjeli.

U sakupljanju vina „Božić u Bosni“ odazvali su se:

1. Begić Pero Jurin
  2. Bevanda Andrija