Vino za “Božić u Bosni”

I ove godine na dekanatskom susretu održanom na Tepčićima 24. studenoga dogovorili su se svećenici dekanata da se sakuplja vino za „Božić u Bosni“. Svi su se župnici i sve župe odazvale. Vino je sakupljano 12. i 13. prosinca i određeno je da se daruje jednom od dekanata u Bosni. Kako su kruševski tamburaši i pjevači bili gosti povodom „Dan prijatelja“ u Travničkom sjemeništu 28. i 29. studenoga iznijeli smo rektoru sjemeništa don Željko Mariću odluku da ćemo rečenoga datuma sakupljati vino, te da ne bi imali ništa protiv da sakupljeno vino on i ekonom sjemeništa don Damjan Soldo rasporede potrebnima u travničkom kraju i onima koji kroz godinu iz okolnog kraja učine ljubav sjemeništu i sjemeništarcima. Vino smo sakupljali i sakupili 81 „demižonku“ tj. 410 litara. Bilo je osoba koje su donosile po pet litara, ali bilo je i onih koji su donosili po deset litara. Jedan dio svoju donaciju popratili su imenom i prezimenom te brojem mobitela, a drugi nisu stavljali nikakva znaka na bidonima. U akciji sakupljanja odazvalo se sedamdeset domaćinstava ili sedamdeset osoba.

Istim pravcem doniranja vina pridružile su se župe Tepčići – Ploče i župa Gradina.

U ponedjeljak, 15. prosinca došao je domar sjemeništa i vino s kombijem pretjerao u Travnik u sjemenište.

Svima onima koji su se odazvali našoj božićnoj akciji u ime sjemeništa te u ime župnog ureda hvala. Neka bude svima: „Na dobro došao Božić i sveto porođenje Isusovo“. Nadamo se da će se u molitvi dogoditi povezanost između onih koji su donirali i onih koji su dobili. Neka bude sve na veću slavu Božju. Onima koji su donirali hvala, a onima koji će dobiti živjeli.

U sakupljanju vina „Božić u Bosni“ odazvali su se:

 1. Begić Pero Jurin
 2. Bevanda Andrija
 3. Bevanda Anka
 4. Bevanda Ivo
 5. Bevanda Miroslav
 6. Bevanda Tadija
 7. Bevanda Tereza
 8. Božić Ivica Marka Vidanova
 9. Božić, obitelj pokojnog Ivana Pilipušića
 10. Božić Marko Vidanov
 11. Božić Miroslav
 12. Božić Mladen Ivanov
 13. Božić Stanko Pilipušić
 14. Božić Vidan
 15. Brkić Ivan i Mate
 16. Čule Dragan
 17. Čule Mate
 18. Čule Slavko
 19. Čule Tomo
 20. Čule Zdravko Franji
 21. Ćorić Branko
 22. Ćorić Ilija – Ita
 23. Ćorić Ivica Pavin
 24. Džeba Ivan
 25. Džeba Mile
 26. Džeba Zdravko
 27. Ereš Drago
 28. Ereš Milenka ud. Ilije
 29. Ereš Velimir
 30. Gabrić Toni
 31. Kordić Andrija Anđelkov
 32. Kordić Drago
 33. Kordić Jure Boškov
 34. Kordić Marinko
 35. Kordić Marko Nikolin
 36. Kordić Milena ud. Mladena
 37. Kordić Mladen Jurin
 38. Kordić Andrija i Tiša
 39. Mandić Pero Jakovljev
 40. Marijanović Ilka
 41. NN
 42. NN
 43. NN
 44. NN
 45. NN
 46. NN
 47. NN
 48. NN
 49. NN
 50. NN
 51. Puce Davor
 52. Puce Dragan
 53. Puce Stanko
 54. Pušić Bože
 55. Pušić Ilija
 56. Pušić Ivan
 57. Pušić Željko
 58. Senkić Mladen
 59. Senkić Štefica ud. Dragan
 60. Smiljanić Brana
 61. Sušac Ića
 62. Šetka Ivan
 63. Tomić Mario
 64. Tomić Željko
 65. Vidačak Bože Dundić
 66. Vidačak Gojko
 67. Vidačak Ljubo
 68. Vidačak Marko Dundić
 69. Vidačak Mirko Mita
 70. Zovko Branko