Ispovijed starih, bolesnih i nemoćnih župljana

ispovijed starih - manjaStare, bolesne i nemoćne župljane obilazimo tri puta godišnje: pred Božić, Uskrs i Ilindan. Svaki puta ispovijed je raspoređena u tri dana. Broj starih, bolesnih i nemoćnih kroz nekoliko godina se mijenja u svakom mjestu. U jednom mjestu ih je više u drugom manje. Tako ih je u prvim godina mojeg župnikovanja u Kruševu na Sretnicama bilo najviše, do trideset, a u Čulama samo jedno. Sada je obrnuto stanje u Čulama ih je najviše, a na Sretnicama u postocima najmanje. Mnogi me dok idem u ispovijedanje pitaju koliko ima starih, bolesnih i nemoćnih u pojedinom mjestu.

Izvještaj s ovogodišnje ispovijedi i pohoda starim, bolesnim i nemoćnim župljanima.

• Sretnice: Ispovijed je bila na tri mjesta, ispovjedilo se sedam osoba.
  • Krivodol: devet mjesta, devet osoba
  • Podgorje: sedam mjesta, jedanaest osoba
  • Selišta: četiri mjesta, četiri osobe
  • Čula: trinaest mjesta, dvadeset i dvije osobe.

Obično kada svećenik dođe u zaselak tamo gdje penitenti mogu prići jednini kod drugih priđu, a gdje ne mogu svećenik ide k njima u kuću, zato je razlika između ispovijedanih mjesta i osoba koje su se ispovjedile.