Ilindan 2014.

20.7.2014., danas je nedjelja – Dan Gospodnji, a u Kruševu uz proslavu Dana Gospodnjeg je i patron župne zajednice – Ilindan. Misno slavlje u 8,30 bilo je za kuharice i domaćice koje će spremati ručak, a u 11,00 bilo je pučko Misno slavlje koje je predslavio fra Ivan Dugandžić. U koncelebraciji je bio osam svećenika: don Marko Kutleša (župnik u Gabeli Polju), don Drago Bevanda (župnik u Strugama), don Ante Đerek (župnik u Gabeli), don Niko Luburić (župni pomoćnik u katedralnoj župi u Mostaru), don Đuro Bender (župnik na Gradini), don Ivan Bijakšić (župni pomoćnik na Gradini), don Ivan Vukšić (svećenik inozemnoj pastvi u Kanadi) i don Ljubo Planinić. Misna liturgijska čitanja za vrijeme Mise prenijeli su Josip Čule i Paula Čule. Ministriralo je trinaest ministranata različitih uzrasta. Skupa su pjevali za vrijeme mise zbor mladih i zbor srednjih pjevača. Svirali su tamburaši, a Slavu je svirala na orguljicama Kristina Šetka. Zborom je dirigirao Davor Kožul. Razglas za potrebe Misnog slavlja skupa s tamburašima postavio je Davor Kožul. Vanjsko oltarište u tri navrata pripremanja pomogli su pripremiti: Gojko Mandić, Josip Čule i Luka Čule. Lemuzinu su kupili župni vijećnici: Ilija Pušić, Lovre Kordić, Drago Vidačak i Mate Rozić – Bobankić. Na misnom slavlju okupilo se oko 1500 osoba. Među misarima bili su predstavnici narodnog poglavarstva.