Klapska večer svjetla – 2021.

Ove godine bi dočekali sedmu po redu „Klapsku večer svjetla“ koju svake godine na 2. veljače organizira klapa „Studenac“ povodom dana Prikazanja Gospodinova u Hramu ili Svijećnice. „Večer svjetla“ u Kruševu se sastoji od tri dijela: Sveta Misa u župnoj crkvi s početkom u 18 sati, zatim drugi dio „Grličanje“, odnosno blagoslov grla, glasnica, i na kraju večeri prigodni koncert klapskog pjevanja.

Podsjećamo, „Klapska večer svjetla“ je jedan od značajnijih klapskih susreta u Hercegovini na kojem nastupaju renomirane muške, ženske i mješovite klape uglavnom s područja Hercegovine. Povodom pete obljetnice ovog zapaženog koncerta, nastupila je muška klapa „Stine“ iz Zagreba, dvostruki osvajači „Festivala dalmatinskih klapa“ u Omišu.

Zbog epidemioloških mjera izazvanih korona virusom, „Klapska večer svjetla“ 2021. se neće održati.

Priopćeno je od organizatora koncerta – klape „Studenac“ Kruševo.