Tragedija sretničkih svatova

Promocija romana Maria Pušića: „Tragedija sretničih svatova“

Dana 9. veljače 1938. godine na Sretnicama se dogodila nezapamćena tragedija. Tada je na svadbenome veselju Ivana Rozića i Jele r. Sušac iz Gornje Blatnice u noći izgorjelo dvadeset i devet svatova. Među stradalima se našao i mladoženja Ivan. Mlada Jela preživjela je tragediju. Preudala se 27. siječnja 1941. za Mirka Ćorića na Selišta.

Inspiriran istinitim događajem, mladi pisac Mario Pušić napisao je roman o sretničkoj tragediji čije predstavljanje organiziramo u nedjelju 7. veljače 2021. u 18 sati na Sretnicama u svadbenoj dvorani „Afrodita“.

U predstavljanju romana sudjelovat će:

– književnica Anita Martinac,

– profesor Ivan – Ićan Kordić,

– profesor Andrija Stojić, predsjednik MH Čitluk  i

– autor romana Mario Pušić.                 

U glazbenome dijelu programa nastupit će:

– klapa „Studenac“,

– klapa „Jela“ te

– Ivan Šarac koji će uz pratnju gusala otpjevati narodnu pjesmu o tragediji sretničkih svatova.

Pozivamo vas da svojom nazočnošću uveličate predstavljanje romana. 

Sveta Misa u povodu osamdeset i treće obljetnice pogorjelih satova slavit će se u kapelici na Sretnicama u utorak 9. veljače 2021. s početkom u 9 sati.

Dobrodošli na predstavljanje romana Tragedija sretničkih svatova i na Misno slavlje za pogorjele svatove.