Jela Cikoje – ponavljamo prikaz drame o Jeli

U prošlu nedjelju (27.9.2020) po ocijeni onih koji su sudjelovali na predstavi drame o mučeništvu Jele Cikoje motivirali su se i oni koji na predstavi nisu bili da bi željeli pogledati dramu. Mislili smo dramu ponoviti 4. listopada ali zbog nemogućnosti jednog glumca nismo uspjeli 4. listopada, ali jesmo 5. listopada.

Predstava će bit u župnoj dvorani u Kruševu u 20,00 sati. Stavili smo dvadeset sati jer vrijeme predstave moramo određivati prema nastavi srednjoškolaca u školi. 

Riječi drame o mučeništvu Jele Cikoje napisao je bogoslov Zvonimir Rezo. Glumce za predstavu je pripremio Robert Pehar.

Popratne radnje za potrebe predstave uz dogovor direktora (gosp. Ivana Vukoje) Hrvatskog narodnog kazališta učinili su slijedeći članovi HNK:  Marko Mrdaković, Sandra Milavić, Gabrijel Prusina, Uroš Škiljević; Mario Bošnjak, Leo Smoljan, Zorislav Galić i Branko Kuzmanović. Uz njih u pripremi su sudjelovali iz Kruševa: Vjeko Pušić, Danijela Ćorić, Drago Soldo, Mario Pušić, te članovi Kulturno umjetničkog društva „Blaćani“: Zdenko, Mate i Marko Damjanović.

Dobro došli sutra na predstavu drame o mučeništvu Jele Cikoje.