Djeca Krivodola – Dječji dan

U danima jenjavanja „strogoće“ povodom pandemije koronavirusa, na Krivodolu na Šestu uskrsnu nedjelju, 17. svibnja mame krivodolske djece organizirale su spontano dječje druženje „kod kipa“, odnosno kod čekaonice. Druženje su nazvali „Dječji dan“. Ništa posebno nije planirano, a izveden je lijep i ugodan dječji program. U programu su nastupili i stariji: roditelji, bake djedovi, tete i mnogi Krivodoljani i njihovi gosti. Bilo je tu pjesme, recitacije, dodjele nagrada, a sliljedio je i domjenak.

Na kraju, ili na početku, kako hoćete došlo je do dobre ideje da se za krivodolsku djecu na Krivodolu izgradi prihvatljivo igralište. Naime, manjoj djeci je daleko ići do škole na nogomet i druge zabave, zgodno bi bilo napraviti igralište koje bi bilo „na oku, roditeljima i starateljima djece.

Nadamo se da će se želje i potrebe ostvariti.

Odmah poslije nedjeljne večeri slijedilo je „crtkanje“ idejnih projekata igrališta i potražnja prihvatljiva mjesta za izgradnju.

Neka bude radosno i sretno, ugodno za zabavu djeci i svima onima koji se nađu na budućem igralištu.