Zgode – misli – anegdote – 226

Korov u vrtu: U pismima čitatelja neka je go­spođa postavila pitan­je uredniku: Otkada imam svoj vrt, moj je život mnogo sretniji. Jedino što ne mogu razlikovati biljke koje sam posadila, od korova. Možete li me savjetovati što da učinim? Jednostavno sve prekopajte i ono što bude opet izraslo to je korov!

Loš sudac: Župnik posjeti zatvor i veoma se začudi kad među zatvorenicima nađe čovjeka kojega je dobro poznavao. Odakle vi ovdje? Vi ste iz ugledne obitelji! To je istina gospodine župniče, ali danas više nitko nikoga ne poštuje.

Telefonijada: Halo, halo! Jeste li to vi ili vaša sestra? To je moja sestra! Oho! Oprostite htio sam raz­govarati s vama.

Mađioničar: U ekonomskoj krizi povjerljivo razgovaraju dvojica prijatelja: Kako se zove čovjek koji krade? Ne znam. Pazi! Ako ja zavučem ruku u tvoj džep i izvučem 100 kuna, tko sam ja? Mađioničar.

Cvijeće: Čuvar parka uhvatio Marka kako bere cvijeće. Istežući mu uši viče: Zar nisi vidio znak zabrane? Vidio sam znak. Ali nisam vas.