Jelin grob – postavljanje spomenika

Za pokop ekshumiranog Jelina tijela trebali su grob i nadgrobni spomenik biti završeni, ali nisu. Po stotinu puta zvali smo izvođače radova da posao završen, i opet ništa.

Koji mjesec dana poslije pokopa dovezen je nadgrobni spomenik. Nismo bili s urađenim zadovoljni. Zamolili smo Milu Marića („Klesarstvo Marić“) iz Čitluka da na spomeniku ispravi što se dade ispraviti. Mile nije ništa ispravljao, nego je cijelu kamenu gromadu ponovo brusio i na kamenu nanovo izvodio zamišljene simbole.

Na fotografijama je prikazano postavljanje nadgrobnog spomenika kojega su postavljali Milini djelatnici. Vrijedno je istaknuti zahvate Mile Raiča. U Raiča se ima povjerenja da će učiniti zahvat kako valja.

Nezahvalno je poslije nekoga ili nekih radova nešto ispravljati, Mile je ipak prihvatio. Hvala njemu i njegovim suradnicima što su zamišljene simbole na spomeniku uradili vrlo kvalitetno, a po tome nadgrobni spomenik postavili na planirano mjesto.

Spomenik je dovezen i postavljen 1. srpnja 2019.