Postolje zvona

U prikazu je prvo zvono župne crkve. Župno zvono je u tijeku 1990., u zamjeni bata s ručnog na električno zvonjenje napuklo. Pokušali smo ga zavariti ali nije uspjelo.

Napuklom zvonu uradili smo repliku. Tako sada se na zvoniku uz repliku nalaze i druga dva zvona.

Napuklo zvono smo držali u dvorištu. U tijeku ove godine radeći na platou za spomenik biskupu Čuli uraditi smo plato za zvono i skupa s postoljem za biskupa Čulu naručili smo kameno postolje za napuklo zvono.

Podij za zvono započeli smo kopati 26. ožujka 2019.  (Tomas Bevanda)

Podij je izlijevan 19. lipnja 2019. (Stanko Prskalo i Drago Perić)

Kamen za podij je pilan kod Marka Rozića 18. lipnja 2019. Postavljan je na betonsku podlogu 26. lipnja 2019.

Kameno postolje urađeno je u kamenoklesarskoj radionici „Brekston“. U Kruševo je dopremljeno 8. srpnja, postavljeno je na već urađeni podij i na njega podignuto zvono. Radove na postavljanju kamenog postolja i zvona izvodili su: Mile Pušić, Gojko Mandić, Stanko Prksalo, Drago Perić, Mario Šarić (s grajfom).