Zasađivanje stabala kod kapelice sv. Josipa

Ispred kapelice sv. Josipa za vrijeme sprovodnih Misa jedan broj naroda bude ispred kapelice. Teško je naći ispred kapelice koji kvadrat hlada dok se slavi sprovodna Misa. Prošle godine zasadili smo tri kostile po sredini predvorja kapelice. Ove godine zasadili smo s desen strane kapelice 15 jasenova. Problem je naći stabla koja bi dala hlad, a u kršu i kamenitoj podlozi mogla izrasti. Odlučili smo se na jasenove. Neće narasti previsoki da remete izgled kapelice, a kada izrastu davat će dovoljno hlada. Zasađeno nekad će izrasti, nezasađeno nikad.

S desne strane kapelice nalazi se i kanal koji bi trebao sakupiti vodu s kosine pored kapelice. Kosina je strma, često se s kišom i vodom pokrene i zemlja s kosine, za čas vremena kanal se napuni zemlje. Ovaj puta veće naplavine pokušali smo riješiti s ivičnjacima. Nadamo se da će uspjeti.

Radove na zasađivanju jasenova i postavljanju ivičnjaka izvodili su Gojko Mandić i Drago Vidačak 24. i 25. listopada.