Molitvenik – Svjedok s Karmela

molitvenik-sv-ilije-proroka-svjedok-s-karmelaIzišlo je iz tiska novo, proširene izdanje molitvenika proroku Iliji – Svjedok s Karmela. Molitvenik je tiskan u naknadi tiskovne kuće Verbum u Splitu. Možete ga nabaviti u mnogim knjižarama u kojima se nalaze Verbum-ova izdanja. Iz uvoda molitvenika izdvajamo: „Molitvenik sv. Ilije proroka – Svjedok s Karmela jedan je od najomiljenijih molitvenika za vjernike svih uzrasta budući da uz posebne pobožnosti sv. Iliji – litanije, molitve, devetnicu, čitanja itd. – sadrži i bogatstvo brojnih drugih molitava i vjerskih sadržaja: obrasce vjere koji će biti od iznimne koristi svakome vjerniku, službene molitve Crkve vezane uz sakramente i blagoslovine, zatim pobožnosti i molitve: pobožnost u čast Isusu i presvetomu oltarskom sakramentu, pobožnost Duhu Svetomu, štovanje Blažene Djevice Marije, štovanje svetaca te svakodnevne i prigodne molitve.

Na kraju molitvenika nalaze se tekstovi najčešćih crkvenih pjesama, kao i pastoralne upute s važnim informacijama o sakramentima, ostalim bogoslužnim činima, hodočašćima, postu i nemrsu te drugim važim temama vezanim za svakodnevni kršćanski život. U izdanju župe sv. Ilije Proroka u Kruševu doživio je nekoliko izdanja, a sada ga po želji i s dopuštenjem njegova priređivača don Ljube Planinića javnosti nudimo u novomu, dopunjenom i proširenom izdanju nakladničke kuće Verbum.