Glazbena škola – završni koncert 2018.

U srijedu, 6. lipnja u 19,00 sati održan je trideset koncert polaznika Glazbenog odjela pri našoj školi. To je redoviti „završni“ koncert. Na koncertu su nastupili svi učenici Glazbenog odjela. Pozdravni govor pri koncert imala je, učenica drugog razreda Glazbenog odjela Marija Vrebac. Koncert prenosimo u cijelosti: „ Poštovani. Pozdravljamo vas na početku još jednog u nizu završnih koncerata, koje redovno priređujemo početkom mjeseca lipnja. Prvi je održan  krajem 2003. godine, te smo sretni da i ovaj možemo podijeliti s vama.

Posebna zahvala onima koji nas prate od samog početka. Pozdrave upućujemo svim dragim kolegicama i kolegama iz školskog kolektiva, za koje se nadamo da su večeras ovdje s nama. Također pozdrave i zahvalu upućujemo upravi i tajništvu škole, na čelu s ravnateljem Zoranom Žepićem, koji nam je od svog dolaska u Kruševo uvijek bio podrška.

Ovim koncertom, pozdravljamo polaznike šestog razreda Glazbene škole: Gloriju Ćorić, Nikolinu Tomić i Mariju Puce. One završavaju svoje osnovno glazbeno školovanje, odrastali su uz glazbu, rasli drugačije od ostalih. Imajući više obaveza, te manje slobodnog vremena, naučili su odgovorno raspoređivati svoje dane, sate i minute. A o utjecaju glazbe na njihove mlade živote, suvišno je govoriti. Neka njihovi nastupi za njih govore, a vi dobro osluhnite. Doista, ne daju vam oni samo nekoliko minuta svoga vremena, ili pak, nekoliko minuta muziciranja. Oni vam daju šest godina učenja, vježbanja, redovnih dolazaka, te sve napisane zadaće. Sve minule sate provedene uz glazbalo, večeras ćete imati priliku čuti u tih „nekoliko minuta“. Zato vas molim jedan veliki pljesak podrške za naše vrijedne prijateljice iz šestog razreda!

I mi ostali ćemo se predstaviti, stoga ne štedite dlanove na kraju svake završene kompozicije, naročito kod nastupa naših najmlađih prijatelja iz prvog razreda. Većini je ovo prvi javni nastup, pa vas molimo za razumijevanje, ali i za još jedan pljesak podrške! Svi smo mi nekad morali početi s javnim nastupima. Drago nam je da smo bili poticani na rad i odgovornost. Stoga sve što nas očekuje u glazbenom životu, ali i životu uopće, lakše ćemo podnijeti. Na tome hvala našim strpljivim nastavnicima, koji godinama s nama rade. Svojim nastupima, ali i ponašanjem mi predstavljamo i njih. Od srca još jednom, velika hvala.

Dobili ste program na svojim sjedištima. Njime se poslužite kako biste pratili redoslijed koncerta. Nadamo se da će vam s nama biti lijepo i ugodno. Nama je već tako!

I na kraju samog obraćanja, svima nama iskreno želim da nas ove riječi vode kroz cijeli koncert: “Pjevat ću Gospodinu dokle god živim, svirat ću Bogu svome dokle god me bude. Bilo mu milo pjevanje moje! Ja ću se radovati u Gospodinu.”

Dobro došli na trideseti koncert Glazbenog odjela Osnovne škole u Kruševu!

Program s koncerta

 1.  K. K. Šarac: Opomena – Zbor Glazbenog odjela
 2. D. Domjanić: Fala – Zbor Glazbenog odjela
 3. Narodna: Adlešičko kolo – Ela Bevanda, I. r. – flauta
 4. N. N.: Kontretänze – Dragica Marijanović, I. r. – flauta
 5. F. Schubert: Valcer – Dominik Čule, I. r. – glasovir (četveroručno)
 6. J. Haydn: Arietta – Marija Ereš, I. r. – flauta
 7. H. Purcell: Menuet – Karla Čule, I. r. – flauta
 8. J. B. Lully: Mali song – Leonarda Tomić, I. r. – flauta
 9. D. Kabalevski: Tokatina – Katarina Pehar, III. r. – glasovir
 10. J. Haydn: Little dance – Ana-Marija Ćorić, II. r. – flauta
 11. C. M. Weber: Valcer – Daria Zelenika, V. r. – glasovir
 12. J. Stschurowski: Hopak – Marija Vrebac, III. r. – glasovir
 13. A. Dvořák: Susjedska – Juraj Pehar, V. r. – glasovir
 14. G. F. Händel: Rondo – Gabriela Kordić, V. r. – flauta
 15. C. M. Weber: Allemande – Jakov Bevanda, V. r. – glasovir
 16. W. Gillock: Spanish gypsies – Petar Čule, V. r. – glasovir
 17. V. Lisinski: Mazurka – Marija Puce, VI. r. – glasovir
 18. M. Berthomieu: Rondo – Glorija Ćorić, VI. r. – flauta
 19. L. v. Beethoven: Ecosaises – Nikolina Tomić, VI. r. – glasovir
 20. Tradicionalna: El condor pasa – Glorija Ćorić i Gabriela Kordić – duet flauta
 21. L. Boccherini: Menuet (op. 13, br. 5) – Marija Puce i Nikolina Tomić – glasovir četveroručno
 22. D. Paich/J. Porcaro: Africa – Zbor Glazbenog odjela
 23. Tradicionalna: Pjesma rastanka – Zbor Glazbenog odjela

Točke pripremili:

 • Jelena Mandić: 3, 4, 6, 7, 8, 10, 14, 18, 20,
 • Nelica Čuljak: 5, 9, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 19, 21
 • Karlo Milićević: 1, 2, 22, 23

Glasovirska pratnja:

 • Nelica Čuljak: 10, 14, 18
 • Karlo Milićević: 1, 2, 22, 23