Župljani Hrnetića – Karlovac u Kruševu

Danas, subota, 21. travnja došli su nam u goste župljani sv. Martina iz Hrnetića kod Karlovca. Oni su sa župnikom don Filipom Pavlovićem krenuli sinoć iz Karlovca na hodočašće „Stazama hrvatskih mučenika“, putovali su preko Širokog, Pologa, Mostara, Kruševa, Gradnića i završili su svoje hodočašće u Međugorju. U Kruševu su bili od 10.45 do 11,45. Iz Kruševa su otišli u Gradnići. Ovo je već drugi puta da Hrnetićani dolaze u Kruševo. Prvi put bili su prošle godine 7. listopada. U crkvi i crkvenom dvorištu govorili smo im: o mučenici Jeli, o stradanju katolika Hrvata na ovim prostorima, o stećcima i o znamenitostima ovih krajeva. Mi smo s grupom naše klape bili kod njih u uzvratnom posjetu 17. i 18. ožujka ove godine. Tom zgodom obišli smo cijeli kraj oko Karlovca.

Hvala njihovu župniku don Filipu, hvala hodočasnicima iz Hrnetića, neka ih prati zagovor sv. Ilije i Gospe Karmelske.