Krivodol – Jelin grob

U vremenima dok Turci vladaše našim prostorima, jedan od mostarskih Turaka nasilnika ubio je Jelu s Krivodola. Turčin je Jelu htio silovati. Ona mu se u namjeri oduprijela. Ne mogavši je silovati ubio ju je, a Krivodoljani su je pokopali na mjestu pogibije. Njezin grob je od pamtivijeka mjesto hodočašća okolnog naroda. Na njezin grob hodočaste mnogi, a istaknutiji hodočasnici su bračni parovi koji ne mogu začeti dijete, te članovi obitelji koji se susreću s obiteljskim problemima. Na Jelinu grobu često se nalaze nanovo zapaljene svijeće i okićen grob.

U znak prisjećanja i molitve za pokojnu – mučenicu Jelu od  6. listopada 2015. započeli smo slaviti sv. Misno slavlje u župnoj crkvi. Ove godine Misa za pokojnu – mučenicu Jelu bila je 7. listopada. Skupina žena s Krivodola povodom Mise očistile su Jelin grob, a Mjesna zajednica skupa s Uredom za žrtve totalitarnih sistema planira se posvetit se ispitivanju Jelina groba.