Župljani Hrnetića – Karlovac u Kruševu

Župljani župe sv. Martina biskupa – Hrnetić iz Karlovca, hodočastili su sa župnikom don Filipom Pavlovićem u Hercegovinu u subotu i nedjelju, 7. i 8. listopada 2017. Hodočašće su „Stopama hrvatski mučenika“. U Hercegovini su obišli više župa i više mjesta. Bili su u Kruševu od 9. do 10.30 sati. Bili su u župnoj crkvi i na Nekropoli. Objasnili smo im značenje Kruševa kroz povijest, upozorili ih na mnoga grobišta po Kruševu. Govorili smo im:

  • O Jeli Cikoje, mučenici iz turskih vremena i o njezinom grobu na Krivodolu,
  • O stradanjima Kruševljana u Prvom svjetskom ratu, poginulo je 31 osoba,
  • O stradanju Kruševljana u Drugom svjetskom ratu, poginulo, ubijeno i na Križnom putu stradalo 168 osoba,
  • O stradanju Kruševljaa u Obrambenom ratu, poginulo je 18 osoba.