Kraljević i njegova pratnja – 2017.

Prije dvadeset i pet godina, 9. kolovoza 1992., ubijeni su na Vardi u Kruševu kod Mostara Kraljević i njegova pratnja. Povodom obljetnice ubistva slavljena je sv. Misa u župnoj crkvi u Kruševu. Misno slavlje je predslavio don Dražen Radman župnik s Velikog Prologa kod Vrgorca. Koncelebrirali su: o. Vjekoslav Lasić, fra Filip Mimica, fra Danijel Stipanović i don Ljubo Planinić. Liturgijska čitanja pročitao je Stipe Gabrić. Za vrijeme Mise svirao je i pjevanje predvodio Ivan Ćorić. Na Misnom slavlju sakupilo se oko 200 sudionika.

Poslije Misnog slavlja, pošli smo na Vardu, na mjestu ubistva; slijedilo je polaganje vijenaca, četiri prigodna govora, molitva za ubijene i ove godine iznimno puštanje iz krletke devet bijelih golubova, u znak devetorice ubijenih. Ubijenim na Vardi molimo od Boga pokoj vječni.