Prva pričest – 2017.

Prva pričest u župnoj zajednice organizirana je 14. svibnja u 11.00 sati. Sedmero prvopričesnika nestrpljivo je čekalo otkucaje sata na zvoniku pred Misu ispred crkve. U procesiji su ušli u crkvu. Njihov ulazak pratila su pjevači pjesmom „K’o što jelen čezne za vodom“. Misno slavlje je slijedilo uobičajenim ritmom. Pozdrav u Misi uz župnika imali su prvopričesnici. Oni su čitali obadvije poslanice i sudjelovali u recitiranju psalma. Poslije evanđelja slijedio je obred ispovijedi vjere i odreknuća sotone, Molitva vjernika i Prinos darova. U svim činima sudjelovali su prvopričesnici. Prije same pričesti prvopričesnici su pozdravili Isusa u Presvetom Oltarskom sakramentu. Slijedila je pričest najprije prvopričesnika potom svih ostalih. Poslije pričesti prvopričesnici su se zahvalili svima onima koji su sudjelovali u njihovoj pripremi za Prvu pričest. Poslije Mise slijedilo je fotografiranje.

Misno slavlje pjesmom su pratili ujedinjeni pjevači zbora mladih „Horeb“ i dječjeg zbora „Ilijini anđeli“. Pjevanje s pjevačima je pripremila i na orguljama za vrijeme Mise svirala Kristina Šetka.

Za vrijeme Mise pjevane su slijedeće pjesme:

  • Uvod: K’o što jelen čezne za vodom
  • Misa: Kinderić
  • Psalam: Isus premješta planine
  • Aleluja: Ti imaš riječ
  • Prinos: Primi ove darove
  • Pričest: Ljubav je pronašla put; Velik si
  • Otpust: Kraljice neba

Misnom slavlju su ministrirali: Kristijan Marijanović, Vice Božić, Oliver Čule, Domagoj Pušić i Mate Smiljanić

Snimanje kamerom i fotografiranje organizirao je Tomica Lončar.