Božje smo djelo

Bog i čovjekVolim promatrati umjetnička djela. Divim se, zastanem i pomislim kako su ti umjetnici zanimljivi ljudi. Oni isklešu, figuru samo što ne priča. Stječem dojam da je umjetnik preko umjetnčkog djela pokazao svoju sliku, nutarnju sliku, onakav kakav jest.

Divimo se muzejskoj vrijednosti umjetničkih djela. Što je tek figura u Božanskom muzeju. Koja je u njoj ljepota. Koji je u njoj uspjeh. U Božanskom muzeju ljepote nalaziš se i ti.  Božanski muzej je cijeli svijet, sva priroda, čovjek u njoj.

Zato, ne ponašaj se bilo kako. Svaki čovjek bi danas trebao pokazati i potvrditi Božji zahvat u sebi. Tek po dobrim djelima, „umjetničkim“ proslavlja se nebeski Otac u nama (Mt 5,16).

Niti jedan čovjek ne bi smio biti neki muzejski izložac. Danas nemoj biti nakaza bilo kojega umjetnika nego pokaži da je i Bog i na tebi učinio umjetnički zahvat.