Srpanjske pobožnosti 2016. – osvrt

srpanjske pobožnosti - fra marinkoU ponedjeljak, 11. srpnja u 18,30 započeli smo sa Srpanjskim pobožnostima. Pobožnosti su predvodili župnik i don Josip Čule, a Misna slavlja prve tri večeri fra Marinko Šakota, župnik u Međugorju, a druga tri dana don Josip Čule. U lijepom ambijentu našeg župnog dvorišta i župne crkve slavili smo Boga i preporučivali se molitvama u zagovor Blaženoj Djevici Mariji – Gospi Karmelskoj i proroku Iliji.

Fra Marinko je u svojem zanosnom stilu, lijepo i ugodno za pratiti i slušati, a opet jednostavno i prisno, dohvatljivo i prihvatljivo svakom vjerniku govorio o: milosrđu, praštanju i molitvi. Don Josip je u prve dvije večeri govorio o pravdi i objavi, a treću večer na Gospu Karmelsku govorit će o Blaženoj Djevici Mariji – Milosti puna.

Onako kako je i bilo planirano, pjevači su pratili Misna slavlja pjesmom, ministranti ministrirali, čitači čitali. Neka nas prati zagovor Blažene Djevice Marije – Gospe Karmelske i proroka Ilije.