Zahvala o. Zvonimira Vlaha

vlah 1U Drugu nedjelju Došašća, 8. 12. 2013. sakupljali smo novac za oštećenu kupolu na samostanskoj crkvi u Opatiji. Sakupljeni novac poslali smo bankovnim računima. Prije koji dan o. Vlah se zahvalio za sakupljeni novac i pomoć koju smo mu iskazali u njegovim mukama u kojima se našao povodom havarije koja je zadesila Opatiju i njegovu samostansku crkvu. O. Vlah se zahvalo slijedećim riječima: “Dragi brate u Kristu – don Ljubo, evo napokon i ja našao malo vremena za sebe. Nalazim se u Lovranu gdje imam duhovne vježbe. Ujedno to vrijeme koristim i za odmor, a i jest odmor kad je s Bogom! Nego, to je vrijeme i za rekapitulaciju i inventuru svega što je bilo, ali i planovi za dalje… U tom promišljanju dođoh evo i do tebe…, ne samo prisjećajući se tvojih lijepih pjesama… koje sam iščitavao i preslušavao i u duhovnim vježbama, nego i tvoje osjetljivosti i darežljivosti u trenucima ljudske nevolje. E pa da, dragi moj don Ljubo, hvala Tebi i tvojim župljanima…. hvala svima koji su odvojili od svojih usta i pomogli mi. Meni je osobno to puno značilo, ne radi samoga novca nego radi prijateljstva i povezanosti koja se ne može ničim platiti…

Što se tiče kupole na crkve, hvala Bogu, obnovljena je i nadam se da nam u sljedećih 50. godina više neće stvarati problema … Pozdravi mi sve u Kruševu počevši od župnog dvora pa na dalje… Tvoj u Kristu, p. Zvonko Vlah, S.J.