Mise u crkvenom dvorištu

Poznato je čitateljima našega portala da smo započeli u crkvenom dvorištu s izgradnjom vanjskog oltarišta. S novim oltarištem mislimo riješiti pitanje prostora za Misna slavlja koja u dvorištu organiziramo svake godine od početka svibnja do kraja kolovoza. S oltarištem i s izgradnjom smo trenutno stali, a radnici su prešli na završne radove na kapelici za ispraćaj pokojnika. Čim se završe radovi na kapelici ponovo će se radnici vratiti na izgradnju vanjskog oltarišta. Povodom ovoga pisanja jest priprema prostora na dosadašnjem „misištu“ na stećcima za „ljetne Mise“, odnosno za Misna slavlja koja u dvorištu planiramo ako se ukaže lijepo vrijeme započeti od 1. svibnja s blagoslovom polja. Tim povodom potrebno je pripremiti dvorište, počistiti i pograbiti, a onda iz „zimskoga sna“ iznijeti klupe, složiti i poredati. Poslovi oko pripreme oltarišta za ovogodišnje Mise u dvorištu izvodi Gojko Mandić. Na fotografijama su prikazani zahvati pripreme klupa za Misna slavlja.