S kime se dopisivao sv. papa Ivan Pavao II

Ivan Pavao 2 - manjaČudna se čuda događaju u novinstvu, vijestima na hrvatskom jeziku, portalima i drugim medijima. Većina, ako ne i svi, donijeli su vijest o navodnom otkriću pisama sv. pape Ivana Pavla II koje je pisao Anni – Teresi Tymieniecki, poljskoj filozofkinji. Vijesti o pismima i “otkriću” su popraćeni s atributima, glagolima i drugim ubojitim izrazima kao što su: otkriveno, tajna pisma, intiman odnos, emotivno prijateljstvo, udata žena, sačuvan celibat, Ana se zaljubila u Papu a Papa nije u Anu… Sve vijesti su bile obojene senzacionalizmom.

Poslije ovih čudnih vijesti zvali su me župljani i pitali: Jesam li čuo za ove vijesti. Pristupali su mi s istim pitanjima i u susretima. Sva pitanja bila su popraćena riječima: „Bože sačuvaj!“ „Šta rade od nas”  i slično …

Portal „Bitno net.“ odgovor je svim hrvatskim senzacionalnim vijestima za koje se kaže da su „nastupili ciljano svojem programu”. Naslov odgovora je: “Tajna pisma sv. Ivana Pavla II. zapravo ne otkrivaju ništa ‘tajno’.”

Odgovor portala „Bitno net.“ u cijelosti pročitajte ovdje i ovdje