Ilindan – najava

sv- Ilija - istaknutaSutra, ponedjeljak, 20 srpnja u našoj župnoj zajednice slavi se patron župe – Ilindan. Rana Misa bit će u 8,30 a pučka u 11,00 sati. Misu u 11,00 sati predslavit će don Željko Majić, generalni vikara naše biskupije. Pjevat će zajedno zbor „Prorok Ilija“ i zbor „Gospe Karmelske“

Pjevanje litanija i molitve na čast proroku Iliji počet ćemo dvadesetak minuta prije jedanaest sati.

Ministrirat će: Mateo Bevanda, Stjepan Božić, Vice Božić, Bruno Čule, Domagoj Pušić, Marijo Smiljanić, Mate Smiljanić, Marko Zovko, Oliver Čule, Franjo Rozić, Karlo Zovko, Stipe Gabrić, Mile Marijanović, Petar Martinović, Ivan Vidačak, Stanislav Puce, Josip Pušić i Karlo Vidačak

Čitači: Zrinko Čule i Anđela Čule

Molio bih sve ministrante i čitače da na vrijeme dođu zbog pripreme za Misno slavlje.

Za Ilindansku Misu molim Vas svi pripazimo na red i disciplinu.

Za manju djecu ponesite vode u bočicama, izbjegavajte za vrijeme mise šetati i hodati do čatrnje.

Post i nemrs: Ove godine dan pred Ilindan je nedjelja. Obično se izbjegava postiti nedjeljom, ali na ime dana pred Ilindan, odnosno na ime Ilindana bilo bi dobro učiniti neku žrtvu, pa taman to bio i posta, nemrsa, ili neke druge žrtve i odricanja.

Radnje u Kruševu: Nadam se da će sve radnje koje imamo u Kruševu na Ilindan biti zatvorene. Da će svi oni koji ih vode imati razumijevanja da svi radnici taj dan budu slobodni, a i oni imati osjećaj da su katolici te poštivati patron župe. Ilindan je za našu župnu zajednicu zapovjedana svetkovina.