Kapelica za ispraćaj pokojnika – 1

Mrtvačnica - istaknutoU Kruševu treba više objekata graditi. Objekata od općeg značenja za dobrobit naroda, župne zajednice i mjesne zajednice. Kada se razmišlja o potrebnome čovjek se odmah osjeti umoran jer je u nemoći nešto posebno učiniti.

Zahvaleći Ivanu u Slavice Džeba jednu stavku ćemo u dogledonoj budućnosti umanjiti. Naime na Gospu Karmelsku zvoni telefon u župnom uredu i javih se. Čujem glas Ivana Džebe Martinova. Nisam dugo govorio i s njime razgovarao, kad Ivan započe povod što zove u župni ured. Reče: „Je li izgrađena mrtvačnica u Kruševu“? Rekoh: „Nije“. A on će: „Moja žena i ja želimo darovati novac u cijelosti za izgradnju mrtvačnice. O svemu potrebnom porazgovarat ćemo prvom zgodom kada se nađemo. Željeli bi da mrtvačnica bude u blizini crkve, a najbolje bi bilo kod trafostanice…. „ Ivanu i Slavici u ime cijele župne zajednice hvala.