Obnova vitraja

U tijeku Obrambenog rata od 1992. dva vitraja u crkvi: Srca Isusova i Srca Marijina nisu mogli biti sklonjeni pa su bili i oštećeni. Bili su malterom utvrđeni za zidove prozorskih okna. Oko crkve od početka travnja 1992. palo je mnoštvo granata. Više granata je palo iza apside crkve. Geleri tih granata oštetili su vitraje i na više mjesta ih izbušili. U obnovi crkve čekali smo prikladno vrijeme da vitraje skinemo i odnesemo ih na popravak. U mnoštvu radova oko crkve nije nam se ni žurilo s obnovom vitraja. Oštećenja na njima nisu bila prenaglašena. I konačno nakon posvete crkve (26. listopada 2014.), pozvali smo Peru (Pejo) Oršolića iz Tolise staklorezačka radnja „Staklo rad“ – Tolisa / Orašje da „uz put“ navrati u Kruševo skine oštećene dijelove vitraja i da ih odnese na popravak. Pejo je došao 19. prosinca 2014. vitraje odnio, relativno brzo popravio, ali se nismo žurili da ih što prije vrati u Kruševo. Rekli smo mu ponovo da ne ide iz Tolise namjerno nego kada mu bude „uz put“. „Danas će sutra će“ i Pejo je krenuo s fra Nikolom Bošnjakom na Blagovijest 25. ožujka, vitraje donio, i uz pomoć Gojka Mandića postavio na predviđena mjesta u svetištu crkve.