Župno dvorište – nove sadnice

Iz godine u godinu, sve od 1993. nismo prestali u crkvenu dvorištu zasaditi po koju novu sadnicu. Ove godine smo zasadili sedam dvogodišnjih lipa, i jedan trogodišnji borić srebrenjak. Sadnice su zasađivane u prostoru planiranom za Misna slavlja u ljetnom vremenu. Potrebno je napustiti prostor za Mise na stećcima i formirati novu prihvatljiviju poziciju, desno od stećaka. Da bi se s oltarištem preselili s prostora stećaka potrebno je novo područje zasaditi sadnicama koje bi trebale izrasti i u njihovoj ugodnoj hladovini slaviti Misna slavlja. Ovo je već, pet i više puta kako se na ovo područje vraćamo sa zasađivanjem novih stabala. U tri posljednje godine svake godine smo sadili po nekoliko novih stabala. Tako je bilo i ove godine.

Rupe za zasađivanje iskopao je 17.2.2015., Mario Vidačak s bagerićem. Mario je radnik u poduzeću „Koherce“ Tomasa Bevande. Sadnice smo naručili na Tromeđi u rasadniku „Vrtlarija Dragičević“. Nove sadnice zasadili su Gojko i Ante Mandić 19.2.2015.